Suda Yenilik: Alanya Su Arıtma Sistemleri


Suda Yenilik: Alanya Su Arıtma Sistemleri

Su da hiç olmaması gereken maddeler vardır. Özellikle bu maddeler, atıklardan oluşmaktadır. Bunlar; arsenik, nitrat gibi zararlı maddelerdir. Aksi halde bu maddeler, insan sağlığına çok ciddi zararlar vermektedir. 

Suda Yenilik: Alanya Su Arıtma Sistemleri
Suda Yenilik: Alanya Su Arıtma Sistemleri

Şebeke suları belediyelerin tesislerinde süzülmektedir. Klor katılarak dinlenme havuzlarında dinlendirilir. Akabinde de musluğunuza gelmektedir. Musluğa gelene kadar çeşitli mikroplar olan kum, asbest ve kurşun çatlak borulardan şebeke sularına karışabilmektedir. Muslukları açtığımızda içme suyu olarak kullanabiliyoruz.

Bu gibi sebeplerden dolayı su arıtma sistemleri, kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü uzun ve sağlıklı olarak kullanılan sular iyidir. Bu konuda Alanya su arıtma, sizlere hijyenik hiçbir zararlı madde olmayan bir su sağlamaktadır.

ABD Sağlık Bakanlığı, insanlara ambalajlanmış içecekler yerine, içme suyunu musluk suyundan kendileri üretip arındırmasını önermektedir. Bu nedenle en güvenli yol, içilen suyu doğru yöntem ile arındırmaktır. 

Günümüzde evlerde, endüstriyel alanlarda, gıda gibi birçok alanında bu sistem kullanılmaktadır. Örneğin; önceki yıllarda Arap ülkeleri ülkemizden su alıyordu. Şimdi ise zorunlu hallerde, deniz suyunu içme suyu olarak kullanmak için bu sistem kullanılmaktadır. 

Sistemin Çalışma Biçimi

Suyun içerisinde çözülmüş halde bulunan bütün atıkları membran sistemi ile filtreliyor. Ardından yararlı olan mineralleri suya ekliyor. River Osmoz Never, filtreden %5 ila arasında geçebilirse bunlar vücuda yararlı olan minerallerdir.

Alkali Su Arıtma Sistemi Nasıl Çalışır?

Altı aşamalı sistem, su arıtma cihazı içerisinde vardır. İlki sediment filtredir. 5 mikron gözenekli sudaki pas, asbest, kum gibi tanecikleri almaktadır. Suyu berrak ve tertemiz hale getirmektedir. Hemen sonrasında çıkan su, ön filtreye geçmektedir. Ön karbon filtrenin içerisinde, aktif karbon tanecikleri bulunan filtre suya kötü tat veren kimyasalları tutmaktadır. Hatta kokuları bile mıknatıs gibi tutmaktadır.

Üçüncü aşamasında bir mikron gözenekli membran koruyucu filtreye geçirilmektedir. Membran koruyucu filtre, o iki filtreden kopabilecek en küçük tanecikten dahi membrana girmesini engellemektedir. Membranın ömrünü uzatmaktadır. Daha sonra su arıtma ortasındaki membran filtrenin bir tane girişi ve iki tane çıkışı vardır. Su bir yerden girmektedir ve iki yerden çıkmaktadır. Suyu molekül düzeyinde filtrelemektedir. Suda bulunan ağır metalleri ve gözenekleri atmaktadır. Temiz olanı haznesine göndermektedir.

Su  buraya kadar temizlenmiştir. Fakat günümüzde suyu zararlı maddelerden arıtmak yeterli olmamaktadır. Aynı zamanda mineral açısından zenginleştirilmiş alkali su tüketimi, Dünya Sağlık Örgütü tarafından önerilmektedir. Çıkan su da 5. aşamadaki alkali filtreye geçmektedir. Ardından son aşama olan karbon filtreye geçmektedir. Suyun ikinci kez tadını ve kokusunu güzelleştirmektedir.