Sağlığınız İçin Temiz Suyun Önemi


Sağlığınız İçin Temiz Suyun Önemi

Doğada bulunan kaynak suları kendiliğinden yer yüzüne çıkana kadar bir arıtmadan geçerler. Suyun ulaştığı her katman onu zararlı moleküllerden ayırarak daha sağlıklı bir yapıya ulaşmasını sağlar. Su arıtma sistemleri de aynı doğadaki arıtma sistemi gibi işlev görmektedir. Zararlı molekülleri sudan arındırmayı amaçlayan su arıtma sistemleri size temiz ve içilebilir bir su imkanı sunar. 

Sağlığınız İçin Temiz Suyun Önemi
Sağlığınız İçin Temiz Suyun Önemi

Su Arıtma Sistemi Nasıl Bir Çalışma Prensibine Sahiptir?

Su arıtma sisteminde kullanılan su arıtma cihazı suyu zararlı maddelerden ayırma prensibi ile çalışmaktadır. Bu cihazlar tıpkı doğadaki gibi kademeli bir şekilde suyu temizler. İlk aşamada ön filtreden geçen su içinde bulunan çamur, tortu gibi maddelerden ve kirlerden arındırır. İlk aşamadan geçen su ikinci aşamada karbon filtresi ile suyu hoş olmayan koku yapıcı klor maddesinden arındırır. Üçüncü aşamada su tekrardan süzülerek en son aşama olan dördüncü filtreye gönderilir. Bu filtrede su zararlı moleküllerinden ayrılmış içilebilir saf haline kavuşmuştur. 

Suyun Arıtılması Neden Bu Kadar Önemlidir?

Dünya genelinde her alanda kullanılan kimyasallar suyun da saflığını bozarak içilemez sağlıksız bir hale getirir. Su arıtma sistemleri de bu problemin çözümü olmak için geliştirilmiştir. Suyu zararlı maddelerden arındırarak saf ve içilebilir su haline getirir. Her insan evinde temiz ve saf suyun olmasını ister. Bu isteği yerine getiren su arıtma cihazı sayesinde kişi temiz suya çaba harcamadan ulaşabilir. Suyun temizliğinden emin olunmadığı durumlarda mutlaka su arıtma cihazlarının kullanılması gerekmektedir.

Su Arıtma Cihazının Filtreleri Ne Zaman Değiştirilir?

Alanya su arıtma firmasından temin edebileceğiniz kaliteli su arıtma cihazlarını firma sizin için istediğiniz yere montajını da yapacaktır. Burada önemli bir diğer husus da su filtrelerinin ne sıklıkta değişeceğidir. Kartuş ve aktif karbon filtrelerin kullanım ömrü ortalama 4 ile 6 ay arasındadır. Membran arıtma filtrenin ise dayanıklılık süresi 24 ay olup, diğer arıtma filtrelerin de 12 aydır. Sağlıklı suyun devamı için arıtma filtrelerinin bakımı ve değişimi düzenli bir şekilde yapılmalıdır. Filtreler ömrü bittikten sonra da kullanılmaya devam edilirse yarardan çok zararı mevzu bahis olur