Oteller için Su Arıtma


Otellerde yüksek kapasitede içme ve kullanım suyu ihtiyacı vardır. Bunun için deniz suyu, nehir, kuyu ya da şebeke suyu kullanılabiliyor. Otellerdeki bol ve temiz suyu ihtiyacına çözüm bulabilmek amacı ile ters ozmoz sistemleri gibi otel su arıtma teknolojileri kullanılır.

Giriş suyundaki partiküller ve kaba tortu maddelerini arındırmak için filtreysen sistemleri kullanılmaktadır. Bu şekilde hem arıtma sistemlerinin hem de otel ekipmanlarının kullanım ömrü artmaktadır.

Ters Ozmoz Su Arıtma Sistemleri

Otellerde kullanılan teknoloji ters ozmoz arıtma sistemleridir. Çok aşamalı bir filtreysen teknolojisi ile sağlıklı, kokusuz, berrak, lezzetli içme suyu elde edilir. Oteller bu şekilde müşterilerine sınırsız ve kaliteli hizmetler vermektedir.

Sert su içerisindeki kireç otellerin boru hatlarında hem tıkanmaya hem de delinmelere yol açabiliyor. Su akış veriminin düşmesine, ısıtma parçalarının kireçlenmesine de neden olan kireç sonuç olarak enerji kaybı ortaya çıkarmaktadır. Cihazlarda ve genel tesisatlar da dönemsel tamir sıklığı ortaya çıkabilir. Bu da işletmelerin masraflarının artmasına neden olabilir.

Su Arıtmanın Önemi

Su içindeki zararlı maddeleri görebilmek adına Alanya su analizi hizmetlerinden faydalanılabilir. Su arıtmanın pek çok faydası bulunmaktadır.

* Su yumuşadığında küvetlerde ve lavabolarda kireç lekeleri oluşmaz. Bu da temizlik adına harcamaların azalmasını sağlar.
* Banyo sırasında az miktarda şampuan ile daha kolay hijyen ve daha çok köpük sağlanır.
* Yumuşak su nedeniyle tenden yumuşaklık hissedilir ve pürüzsüz görünüm elde edilir.
* Yumuşak su temiz çarşaf ve havlulardan duyulan memnuniyeti artırır.
* Suyu yumuşatan su arıtma sistemleri sayesinde ileri seviyede kireç giderimi sağlanır. Bu da su ve tuz tüketiminin daha az olmasını sağlar. Bu şekilde daha yüksek verim daha tasarruflu olarak elde edilir.
* En önemlisi de sürekli taze ve sağlıklı içme suyu hem yemeklerde hem de içme suyunda daha lezzetli olacaktır.

Periyodik Filtre Değişimi

İnsan vücuduna en zararlı etmenlerden biri kireçtir. Arıtma sistemleri bu kireç oluşumunu su filtresi ile engeller. Bu filtrelerinde periyodik olarak değiştirilmesi gereklidir. Aylık ya da yıllık filtrelerin değişimi yapılır. Bölgedeki suyun kirlilik durumuna ve sertlik derecesine göre filtre değişimi uygun periyotlarda belirlenebilir.