İş yeri için Su Arıtma


Dünyanın dörtte üçü sudur. Doğal kaynak suları tamamen doğal bir süzme sistemi içerisinden geçer. Yer yüzüne çıkana kadar su her katman içinde faydasız moleküllerden arınır. Yer yüzüne süzülerek gelen su pek çok mineralleri de alarak sağlıklı bir yapıya kavuşur. Aynı bu mantıkla su arıtma sistemleri doğayı taklit eder.

Su içindeki çeşitli zararlı molekülleri uzaklaştırarak suyu etkili bir filtre sisteminden geçirir. Bu şekilde su sağlıklı ve taze hale gelir. Kurumsal alanlarda da üretim verimi ve kalitesini artıran bir kullanım olacaktır.

Su Arıtma Sistemleri Nasıl Çalışır?

Sistem suyun tüm pislikler ve kirden arınmasını amaçlar. Cihazlar buna bağlı olarak suyu kademeli olarak temizler ve sağlıklı bir hale getirir. Sistemin ilk aşamasında kaliteli gözeneklere sahip ön su filtresi bulunur. Bu kısımda su içindeki çamur, tortu gibi büyük partiküller tutulur. Su berrak bir görünüm alır.

Cihazların ikinci aşamasında ise karbon filtreleri bulunur. Bu kısımda da kimyasal maddeler tutulur. Suyun hoş olmayan tatlardan ve kokulardan arındırılması sağlanır. Üçüncü aşamada tekrar süzülür Dördüncü filtreden de geçen su en küçük virüs ya da mikrobun suya geçme olasılığını sıfırlar. Son aşamada su saf hale gelir ve kullanıma hazır olur.

Ters Ozmoz Teknolojisi

Su arıtma cihazlarında arıtma sisteminde ters ozmoz teknolojisi bulunur. Bu teknoloji temiz su elde etme alanında en güvenilir yöntemdir. Şebeke suyunda bulunabilen mikrobiyolojik, fiziksel, kimyasal unsurları uzaklaştırabilir. Bu sistem ağır metalleri içme suyundan uzaklaştırabilen tek teknolojidir. Özellikle gıda ve ilaç sektöründe yaygın olarak kullanılmaktadır.

Bu sistem ilk olarak ABD’de ortaya çıkmıştır. Daha önceleri gemilerde deniz suyundan içme suyu elde edebilmek adına kullanılmakta idi. Teknolojinin ilerlemesi ile bu sistem evlerimize, işyerlerimize kadar gelmiştir.

Bireysel ve Kurumsal Alanlarda Arıtma Sistemleri

Şebeke sularındaki tehlikeyi Alanya su analizi çalışmaları ile görebilirsiniz. İçtiğiniz bir bardak su içinde çok fazla kir, kireç ve pislik olabiliyor. Bu şekilde bireylerin sağlıklarını olumsuz tehdit ediyor. Özellikle orta yaş ve üzerinde böbrek rahatsızlıkları görülebilmektedir.

İşyerlerinde ise sağlıklı ve kireçten arındırılmış su verimlilik kaybını engellemek adına çok önemlidir. Bu nedenle işyeri su arıtma da fabrikalarda, fırınlarda, pastanelerde, hastanelerde, imalat tesislerinde ve sanayi tesislerinde kireçsiz yumuşak içimli bir su elde etmenize imkan verecektir.