Alanya ‘da Su Arıtma Sistemleri


Alanya ‘da Su Arıtma Sistemleri

Sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için birtakım temel şartları en iyi şekilde yerine getirmek gerekmektedir. Bunlar; temiz hava solumak, sağlıklı beslenmek, düzenli uyumak ve alkali su içmektir. Dünyamız gibi insan vücudunun da 3/4 ‘ü sudan oluşmaktadır. Ancak bu suların %1 ‘i tatlı sudur. Tatlı sular; göl, nehir olarak yer üstünde veya kuyu suları olaraktan yer altında bulunmaktadır. Yeryüzündeki bütün sular yağıştan oluşmaktadır. Ne yazık ki bu suları içememektir. Yağışlarla gelen su, içme kaynaklarına ve barajlara ulaşmaktadır.

 Alanya 'da Su Arıtma Sistemleri
Alanya ‘da Su Arıtma Sistemleri

Her yerde su vardır. Fakat bir damla sağlıklı su içebilecek damla dahi yoktur. Türkiye ‘deki su kaynaklarının yarısından fazlası içmek için yeterince temiz değildir. Maalesef ki çevremizdeki endüstriyel atıkların çoğu, içme su kaynaklarına karışmaktadır. Bu da insan sağlığını çok ciddi tehdit etmektedir. 

Uzun ve sağlıklı olarak kullanılan sular iyidir. Su arıtma sistemleri, alkali suyu kendimizin üretmesini sağlamaktadır. Böylece dilediğiniz zaman ve miktarda, kaliteniz sizin kontrolünüzde olan muhteşem bir su arıtma elde edebilirsiniz. Bu hususta Alanya su arıtma sistemleri size eşsiz fırsatlar sunmaktadır. 

İçilen Suyun İçerisindeki Maddeler

Suda bulunan bazı maddeler ve etkileri şunlardır: Çamur, kum, pas gibi tortular vardır. Bu tortular suyu bulandırmakla beraber insan vücuduna çok fazla zarar vermektedir. Klor gibi kimyasal maddeler bulunmaktadır. Suyunuzu tadını bozmakla beraber, bunlar kanserojen maddelerdir. Demir, bakır, kurşun, çinko gibi ağır metaller vardır. Bunların suda olmaması ya da çok az olması gerekmektedir.

Çayımızı ve yemeğimizi şebeke musluğundan kullanabiliyoruz. İçme suyunu da satın alabiliyoruz. Satın alınan suyu ve şebeke suyunu kullanabiliyoruz. Ancak bunların tümü pahalıdır ve bunlar zahmet gerektirmektedir. Ayrıca bu suların kullanıldığı kaynaklar veya ambalajlar yeterince güvenli olmayabilmektedir. Bu nedenle en güvenli yol, içtiğimiz suyu doğru yöntemler ile kendimizin üretmesidir.

Alkali Suyun Faydaları

Alkali filtre, 0 doğal mineralleri sayesinde, insan vücudunun yararına olan mineralleri suya eklemektedir. Sodyum, potasyum, kalsiyum, magnezyum. karbonat gibi suyun Ph ‘ını 7 üzeri kendi kontrolümüzün altında elde ediyoruz. Su arıtma cihazı ile en kaliteli içme suyunu berrak, duru, kokusuz ve sağlıklı içebilmektesiniz. Alkali su, kullanacağından dolayı 4 kişilik ailede on ay gibi zamanda kendisini amorte edecektir. Çayımıza, yemeğimize arıtma suyu kullanıldığında dört kişilik ailede günlük bir damacana su gitmektedir. Sonuç olarak, su arıtma sistemleri önerilmektedir.